Nieuws

zt-newsiv-red

Nominaties Gouden Kalveren 2018

Kalf IMG 9194Het Nederlands Film Festival (NFF) heeft gisteravond de Gouden Kalveren-nominaties bekendgemaakt. De presentatie van de nominaties was in handen van Eric Corton en werd gehouden in een bomvolle Winkel van Sinkel in Utrecht.

De uitreiking van de prestigieuze filmprijzen vindt plaats op het L'OR Gouden Kalveren Gala op vrijdag 5 oktober en is vanaf 19.30 uur rechtstreeks te volgen via filmfestival.nl. Diezelfde avond om 21.30 uur ontvangt presentator Ivo Niehe in zijn TV Show enkele nieuwe Gouden Kalf-winnaars. Deze speciale uitzending wordt live vanuit Utrecht op NPO1 door AVROTROS uitgezonden

 

Genomineerden

NOMINATIES DOOR GOUDEN KALVEREN JURY

De nominaties (op alfabetische volgorde van filmtitel) zijn:

Beste Korte Documentaire

The Atomic Soldiers – Morgan Knibbe

Piet is weg – Jaap van Hoewijk

Teledoc Campus: Tijd en tij – Marleen van der Werf

Beste Korte Film

Ultrakort: A Double Life – Job, Joris & Marieke

L'été et tout le reste – Sven Bresser

Reruns – Rosto

Beste Acteur Televisiedrama

Chiem Vreeken en Aleksej Ovsiannikov – One Night Stand XIII: Free Fight

Kees Hulst – Het geheime dagboek van Hendrik Groen

Yannick Jozefzoon – One Night Stand XIII: Tom Adelaar

Beste Actrice Televisiedrama

Olga Zuiderhoek – Het geheime dagboek van Hendrik Groen

Ilse Warringa – De Luizenmoeder

Jouman Fattal – Zuidas

Beste Televisiedrama

One Night Stand XIII: Free Fight – Sven Bresser

Het geheime dagboek van Hendrik Groen – Tim Oliehoek

One Night Stand XIII: Tom Adelaar – Gonzalo Fernandez

NOMINATIES DOOR ACADEMY
De nominaties (op alfabetische volgorde van filmtitel) zijn:

Beste Sound Design

Herman Pieëte – Bankier van het Verzet

Jan Schermer – Beyond Words

Marco Vermaas – In Blue

Beste Muziek

Merlijn Snitker – Bankier van het Verzet

Harry de Wit – Cobain

Marc Lizier – Instant Dreams

Beste Camera

Mark van Aller – Bankier van het Verzet

Lennert Hillege – Beyond Words

Frank van den Eeden – Cobain

Beste Montage

Peter Alderliesten – Bankier van het Verzet

Jasper Quispel – In Blue

Wouter van Luijn – Wij

Beste Lange Documentaire

Alicia – Maasja Ooms

The Bastard – Floris Jan van Luyn

Bewaren – of hoe te leven – Digna Sinke

Liefde is aardappelen – Aliona van der Horst

The Long Season – Leonard Retel Helmrich

Beste Production Design

Harry Ammerlaan – Bankier van het Verzet

Elsje de Bruijn – Cobain

Harry Ammerlaan – Tulipani

Beste Mannelijke Bijrol

Pierre Bokma – Bankier van het Verzet

Wim Opbrouck – Cobain

Leopold Witte – Dorst

Aus Greidanus sr. – Oude Liefde

Beste Vrouwelijke Bijrol

Fockeline Ouwerkerk – Bankier van het Verzet

Margôt Ros – Dorst

Niki Verkaar – T'padashtun

Beste Acteur

Jacob Derwig – Bankier van het Verzet

Bruno Vanden Broecke – Billy

Achmed Akkabi – Broeders

Walid Benmbarek – Broeders

Beste Actrice

Rifka Lodeizen – La Holandesa

Maria Kraakman – In Blue

Katja Herbers – Weg van jou

Beste Scenario

Marieke van der Pol, Thomas van der Ree – Bankier van het Verzet

Jaap van Heusden, Jan Willem den Bok – In Blue

Rene Eller – Wij

Beste Regie

Joram Lürsen – Bankier van het Verzet

Jaap van Heusden – In Blue

Mike van Diem – Tulipani

Beste Film

Bankier van het Verzet – Alain de Levita, Sytze van der Laan, Sabine Brian voor NL Film en TV

Beyond Words – Floor Onrust, Noortje Wilschut voor Family Affair Films, Lukasz Dzięciol, Piotr Dzięciol voor Opus Film

Cobain – Stienette Bosklopper, Lisette Kelder voor Circe Films

La Holandesa – Daniëlle Guirguis voor Smarthouse Films, Hans de Weers, Elwin Looije voor FATT Productions

In Blue – Marc Bary, Steven Rubinstein Malamud voor IJswater Films

 

Foto: Anneke Ruys

 studiopijlman-hosting